Sportovní a adrenalinové zážitky

Squash dovolená

Squash dovolená

16. Kvě 2012

Před nedávnem jsem se vydala na sportovní dovolenou do Norska. Přemýšleli jsme, jaká forma sportu by mohla být úplně nejlepší, a pak nás napadl squash (pomohla mi stránka Squashlife, kde je seznam kurtů v Norsku). Byl to výborný zážitek plný pohybu a milých setkání. Na kurtě jsme se potkali dokonce i s jedním českým párem ;) Squash není příliš náročná hra na pravidla, ale běhání, postřehu a zábavy si opravdu užijete.

Squash je dynamický sport, doprovázený „squash“ zvukem při odrazu míčku o stěnu. Hrají dva hráči na uzavřeném kurtu. Oba hráči jsou na jednom kurtu a nesmí si překážet, jinak jsou diskvalifikováni. Cílem hry je zahrat míč tak, aby ho soupeř nemohl odpálit dovoleným způsobem. Po podání se hráči střídají. Hráč musí míč odehrát dřív, než dvakrát dopadne na zem. Míč se musí odrazit od přední stěny pod hraniční čarou a zároveň nad „signálem“, buď rovnou nebo po odrazu od jedné či více dalších stěn. Další sportovní zážitky na jdete u agentury na zážitky Esennce.cz.

Myslím si, že dovolená se squashovou raketou v ruce je výbornou alternativou k běžné sportovní dovolené na kolech, na ratech či jejich doplňkem!