Sportovní a adrenalinové zážitky

Kurz bezpečné jízdy Příbram

Kurz bezpečné jízdy Příbram

13. Úno 2013

 

 

Obstojíte, jako řidič v situaci, kdy jde opravdu do tuhého? Umíte se vyhnout na poslední chvíli proti jedoucímu automobilu? Dokážete ovládat svůj vůz v případě smyku v ostré zatáčce? Ubrzdíte rozjeté auto před překážkou na zledovatělé silnici? Přesvědčte se o svých schopnostech a přihlaste se na kurz bezpečné jízdy Příbram.   

 

Jak to vlastně probíhá

Jediné, co potřebujete k účasti v kurzu je věk 18, nebo více let, platný řidičský průkaz skupiny B vydaný na území České republiky a vlastní automobil. Ten je důležitý zejména kvůli praktické části kurzu, kde si ověříte nejen rychlost reakcí vašich, ale i vašeho vozu. Jako první vás ale v průběhu dopoledne čeká trochu teorie. Kurz bezpečné jízdy Příbram se odehrává pod vedením zkušeného instruktora, který vám nejen zopakuje zásady bezpečného řízení, ale také fundovaně zodpoví vaše dotazy a navrch přidá několik tipů a triků z vlastních zkušeností. Nejdříve vás čeká trocha teorie, bez které se v praxi prostě neobejdete. Než se začnete nudit, na řadě je oběd a pak už očekávaná praktická část kurzu bezpečné jízdy. 

Praktická část se odehrává ve vašem voze na speciálně upraveném kluzném povrchu, který simuluje vozovku v náročných klimatických podmínkách. Vyzkoušíte si, jak se brzdí na částečně mokré, mokré i namrzlé vozovce. Svůj postřeh otestujete ve slalomu a naučíte se, jak se nejlépe vyhnout proti jedoucímu vozidlu. Velký důraz je kladen na takzvanou školu smyku. Instruktor vás naučí, jak nejlépe udržet auto na silnici v případě, že smyk dostanete a dokonce, jak projet smykem ostrou zatáčku. S instruktorem jste celou dobu ve spojení pomocí vysílačky a bez prostředně tak víte, co děláte dobře a v čem se naopak musíte zlepšit. 

Kurz můžete absolvovat i v půjčeném voze. Za poplatek si ho můžete pronajmout přímo v místě konání kurzu bezpečné jízdy. Je ovšem mnohem přínosnější naučit se ovládat svůj vlastní automobil, kterým běžně jezdíte. Přece jen se každý vůz chová jinak a má své specifické vlastnosti a to, co si natrénujete v jednom typu, nemusí stoprocentně fungovat v jiném.

 

Nevšední dárek pro řidiče

Kurz bezpečné jízdy končí odpoledne udělením certifikátu o jeho zvládnutí. Jeho návštěva může být vhodná nejen pro vás, ale rovněž jako dárek, pro vaše blízké. Pohyb na silnici je někdy velmi nebezpečný a praktických i teoretických zkušeností v tomto směru proto není nikdy dost. 

Dárkový certifikát na kurz bezpečné jízdy můžete koupit pro kohokoliv, kdo má řidičské oprávnění. Vyberte si nejlepší lokalitu pro obdarovaného a zajistěte mu skvělý a hlavně užitečný zážitek, na který jen tak nezapomene.